Na podstawie konkretnego zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa zaangażowanego w aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych (ZPCHR, ZAZ) Szkoła Proximus przygotowuje program szkoleniowy, dokonuje wyboru specjalistów prowadzących zajęcia i koordynuje wszystkie etapy przeprowadzenia zajęć, po których wystawia opinię o uczestniku zajęć ze wskazaniami dot. przyszłego zatrudnienia, utrzymania w zatrudnieniu i wynikających z tego potrzeb szkoleniowych/ integracyjnych.
Zajęcia są organizowane i obsługiwane przez Sekretariat Szkoły Proximus tj. Kierownika Kursu, Pedagoga Specjalnego, Doradcę Zawodowego.
Poniżej przedstawiamy przykład programu szkoleniowego o charakterze ogólnym, którego nadrzędnym celem jest rozpoznanie kompetencji społecznych, kwalifikacji zawodowych i potrzeb szkoleniowych pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności. Program jest każdorazowo modyfikowany i dostosowywany do potrzeb uczestników oraz przedsiębiorstwa, w którym dana osoba jest zatrudniona.
Podczas trwania kursu Szkoła Proximus przeprowadzi dodatkowo: 1/ test psychologiczny dla każdego uczestnika zajęć indywidualnie 2/ ocenę przystosowania społecznego każdego uczestnika zajęć
Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają Certyfikaty uczestnictwa w zajęciach, a przedsiębiorstwo kierujące pracownika na zajęcia w ramach IPR otrzyma: 1/ kopię świadectwa uczestnictwa w zajęciach 2/ opinię o każdym z uczestników ze wskazaniem predyspozycji zawodowych. |
Oferta / Współpraca
Nasze Polityki
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich firm", udzieloną przez PFR S.A.