image part 5577092278947084

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich firm", udzieloną przez PFR S.A.

PDF Drukuj

dsc01082bProjekt "Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych starających się o zatrudnienie w sektorze gospodarki odpadami

We współpracy ze Stowarzyszeniem EKON Szkoła Proximus od lutego do lipca 2012 roku zrealizowała projekt szkoleniowy współfinansowany z grantu Fundacji Carrefour.

Odbiorcy projektu:

Odbioracami projektu było 150 osób ze schorzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnych intelektualnie (ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności). Łącznie do uczestnictwa w projekcie w wytypowanych miastach zgłosiło się ok. 450 osób niepełnosprawnych, z czego 150 wzięło udział w szkoleniach.

Cel:

Celem projektu było doprowadzenie do zatrudnienia w sektorze ochrony środowiska ok. 50% przeszkolonych w projekcie osób.

Metody:

W ramach projektu zrealizowano cykl odpowiednio dobranych szkoleń w Szkole PROXIMUS oraz warsztatów w sortowni surowców wtórnych prowadzonęj przez Stowarzyszenie EKON.

Opis projektu:

Do udziału w projekcie wytypowano 150 osób z 9 miast (Warszawa, Płock, Inowrocław, Puławy, Tomaszów Mazowiecki, Żyrardów, Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Końskie). Uczestnicy odbyli cykl szkoleń o następującej tematyce:

• prawne aspekty zatrudniania osób niepełnosprawnych
  • budowanie motywacji do podjęcia pracy
  • sposoby niwelowania strachu i stresu związanego z pracą
  • współdziałanie w grupie, sztuka nawiązywania pozytywnych relacji
  • kurs pierwszej pomocy w miejscu pracy
  • zajęcia fizjoterapeutyczne
  • zajęcia integracyjne Team Building

W ramach warsztatów odbiorcy projektu odbyli cykl zajęć zawodowych z zakresu:

• ochrona środowiska i gospodarka odpadami związana z rozpoznawaniem typów surowców wtórnych
  • zasady sortowania surowców
  • sposoby zagospodarowania odpadów
  • zajęcia praktyczne na taśmie sortowniczej, belownicy, wózku widłowym.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz filmu na temat projektu.